Knorr Bremse

Společnost Knorr-Bremse je celosvětově vedoucím výrobcem brzdicích systémů pro železniční a užitková vozidla.

Pneumatika

V oblasti užitkových vozidel je nejdůležitějším pracovním médiem stlačený vzduch. Vytváří se v kompresoru, pomocí jednotky pro úpravu stlačeného vzduchu se rozvádí do nádrží na stlačený vzduch a zde se uchovává. Při brzdění nebo změně nákladu je stlačený vzduch veden k válcům, resp. měchům vzduchového odpružení prostřednictvím řídících ventilů nebo řídících modulů při systémovém tlaku více než 10 bar.

Mechanika

Vlastní brzdný účinek je dosažen mechanicky. Kotoučové brzdy Knorr-Bremse vážící méně než 50 kg, vytváří současně svěrnou sílu 300 kN a brzdný výkon 900 kW. Uvedením pneumatické kotoučové brzdy na trh užitkových vozidel stanovil Knorr-Bremse nová měřítka. Výhody této technologie vedly k jejímu vzrůstajícímu rozšíření mezi nákladními vozidly, tahači, autobusy a přívěsy a návěsy.

Elektronika

Elektronika nahradila pneumatiku v mnoha oblastech moderních brzdových a bezpečnostních systémech a systémech vzduchového odpružení pro užitková vozidla. Prostřednictvím doby řízení řídících přístrojů, která trvá milisekundy, jsou například udělovány příkazy k nastavení odpovídajících ventilů a modulů. Brzdné a jízdní chování tak lze bleskově přizpůsobit novým situacím – z čehož vyplývají výjimečně zlepšené standardy týkající se jízdní stability, brzdové kontroly, jízdního komfortu a především bezpečnosti při jízdě.

Knorr-bremse - fotka

Potřebujete podrobnější informace o našich službách nebo se s námi chcete spojit ohledně jiného dotazu?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Objednávat se můžete telefonicky nebo na uvedené e-mailové adrese


Volejte 773 228 228 servis@servis-lkw.cz